Hakkımızda

Sermak Makine atölyesi, 35 yıllık bir imalat geleneğinin devamı olarak resmi olarak 2018 yılında kurulmuştur. İzmir’in üretim merkezlerinden 4.sanayi sitesinde hizmet veren Sermak, talaşlı imalat alanında faaliyet göstermektedir.

Tecrübe ile 21.yy yeniliklerinin bir araya geldiği geldiği Sermak Talaşlı İmalat atölyesinde, ihtiyacınız olan tüm ürünler için en akılcı ve en hızlı çözümler üretilmektedir. Uzun vadeli işbirlikleri ve kalıcı dostluklar kurmayı hedefleyen Sermak, tüm çalışmalarında şu hususlara önem vermektedir:

  • Ürünlerin zamanında teslim edilmesi.
  • Çözüm odaklı ve güler yüzlü iletişim kurulması.
  • Teslimat öncesi kalite kontrolün yapılması.
  • Karşılıklı saygı ve “kazan – kazan” ilkesine dayalı ilişki kurulması.

Makine sanayine on yıllardır fayda sağlamış ve birçok yeni çalışanın yetiştirilmesine katkı sunmuş son derece tecrübeli ve uzman ekibin yanı sıra; mühendislik eğitimi almış genç ve yenilikçi bir ekip de Sermak Talaşlı İmalat ve Makine Sanayi atölyesi çatısı altında bir araya gelmiştir.

Ekibimiz

Serkan Göçeri (Yüksek Makine Mühendisi)

1989 doğumlu Serkan Göçeri, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Ege Fren, Pınar Döküm ve Sönmez Redüktör’deki stajlarını tamamladıktan yine Sönmez Redüktör’de meslek hayatına başlamıştır. 3 yılı aşan deneyimin ardından 1 yıldan kısa bir süreyle Korkuter Teknik çatısı altında görev yapmıştır.

Bu süreler zarfında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış ve 2018 yılı itibari ile Sermak Makine Sanayi ve Talaşlı İmalat  atölyesini kurmuştur.

Yusuf Göçeri (Ustabaşı – CNC Operatörü)

1964 doğumlu Yusuf Göçeri, İzmir Ticaret Lisesi’ndeki eğitim hayatından sonra Almanya’ya gitmiştir. Burada bir kaç ay süren CNC Operatörlüğü kursundan sonra, WABCO GmbH firmasında CNC Operatörü olarak göreve başlamıştır. 15 yıla yakın bir süre Almanya’da çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür.

1997 yılından beri kesintisiz olarak aynı firmada ustabaşı olarak çalışmaktadır. Yusuf Göçeri, Sermak için serbest zamanlı olarak danışmanlık ve denetmenlik yapmaktadır.

Mesut Onuk (Usta – Kayar Otomat Tezgahı) 

1958 doğumlu Mesut Onuk, mesleğinde 35 yılı geride bırakmış bir kayar otomat tezgahı ve torna – tesviye ustasıdır. Meslek yaşamı boyunca başta İzmir Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası başta olmak üzere, pek çok kurumdan onur belgeleri ve takdirnameler kazanmıştır.

 

Berkay Arslan (Makine Mühendisi)

Çorum Hitit Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Berkay Arslan, kendisini çizim ve projelendirme safhalarında geliştirmiştir. Kurulmasıyla beraber Sermak için serbest zamanlı destek vermeye başlamıştır.